Projektowy Zawrót Głowy

Proces Projektowy

  1. Zgłoszenie się do projektanta

Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale postaram się przybliżyć Państwu terminy realizacji projektu. Zaprojektowanie mieszkania o powierzchni około 50-60 m2 trwa od 1do 3 miesięcy. Jeśli natomiast projekt dotyczy domu o większej powierzchni czas ten może się wydłużyć nawet do pół roku. Czas realizacji zależy również od wymagań Klienta. Jeśli zgłaszają się Państwo z pojedynczym pomieszczeniem tj. projekt salonu, kuchni czy łazienki powinniśmy zgłosić się do projektanta od 14 dni do 2 miesięcy wcześniej. Warto również pamiętać, że czas realizacji zależy także od pobocznych kwestii nie zawsze zależnych od nas jak np. oczekiwanie na zamówione materiały, drzwi czy meble.

  1. Jak zacząć?

Aby wstępnie wycenić projekt należy przygotować rzut mieszkania/domu z wymiarami. W sytuacji, kiedy nie dysponujemy rzutem można narysować układ pomieszczeń z ogólnymi wymiarami i przybliżoną powierzchnią w metrach kwadratowych (projektant weryfikuje wymiary w naturze).

Następnym etapem jest rozmowa o oczekiwaniach, stylu w jakim ma być urządzona przestrzeń. Bardzo przydatne na tym etapie współpracy będą inspiracje czy zdjęcia wymarzonego wnętrza. Dzięki temu określimy ogólny kierunek, w którym ma zmierzać projekt.

  1. Pierwsze spotkanie/ kontakt online

Na pierwszym spotkaniu rozmawiamy o efekcie jaki Klient chce uzyskać. Dodatkowo projektant wnętrz zadaje mnóstwo pytań odnośnie oczekiwań Inwestora, aby móc stworzyć projekt idealny, doskonale dopasowany do potrzeb przyszłych mieszkańców.

  1. Inwentaryzacja

Inwentaryzacja to nic innego jak pomiar przestrzeni do zaprojektowania. Rzut mieszkania czy domu oddaje ogólne wymiary pomieszczeń, często mające niewiele wspólnego z tymi rzeczywistymi 

  1. Układ funkcji

Kolejnym etapem naszej współpracy jest przedstawienie Państwu różnych możliwości funkcjonalnych przestrzeni, usytuowania ścian, sprzętów i mebli. Przedstawiam 2 rzuty 2D, spośród których wybierają Państwo jeden najbardziej odpowiedni. Finalna koncepcja może powstać z połączenia proponowanych dwóch aranżacji..

  1. Wizualizacje

To najciekawszy moment zarówno dla Inwestorów jak i dla projektanta. Rysunki 2D zamieniają się w obrazki/zdjęcia, przedstawiające jak docelowo będzie wyglądać Państwa mieszkanie czy dom.

Należy jednak pamiętać, że wizualizacje – choć bywają łudząco podobne do prawdziwych zdjęć – mają charakter poglądowy. Co za tym idzie, wyznaczają ogólny kierunek projektu.

  1. Zestawienie materiałów

Przesyłam Państwu informacje, w których sklepach można zaopatrzyć́ się we wszystkie elementy projektu. Na tym etapie, w kosztorysie nie ma podanych ilości materiałów.

Jeśli wybrali Państwo pakiet koncepcyjny, tutaj kończy się nasza współpraca. W sytuacji kiedy zainteresował Państwa pakiet wykonawczy, kolejnym etapem będą rysunki techniczne, ale o tym w następnej zakładce.

  1. Rysunki techniczne

Po zaakceptowaniu wizualizacji następuje czas tworzenia dokumentacji technicznej dla ekipy wykończeniowej. Dokumentacja składa się z następujących rysunków:

• rozrys sufitów
• układ podłóg
• rozmieszczenie hydrauliki
• rozmieszczenie elektryki
• rozrys stolarki meblowej jak np. zabudowy kuchennej, zabudowy szaf

  1. Końcowe zestawienie materiałów

W ramach kosztorysu podaję Państwu również ilości materiałów wykończeniowych tj. płytkek, desek podłogowych, tapet itp.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.